logo

آموزش

1400/7/3

image

.

1. آشنایی با کات لاین جعبه

این تصویر گسترده ی جعبه ایست که با قالب برش دایکات شده است و شما می توانید خطوط  تا و برش به راحتی مشاهده نمایید.

ما نقشه ای را که با مقیاس یک به یک برای ساخت قالب برش این جعبه بکار رفته است، کات لاین جعبه می نامیم. اصول طراحی کات لاین با توجه به ضخامت ورق تغییر می کند. برای مثال، کات لاین یک جعبه ی مقوایی  را نمی توان برای یک جعبه ی کارتنی ایـ فلوت فلوت استفاده کرد.

 

 

 

.2 تهیه ابعاد از گسترده ی جعبه

قبل از بدست آوردن ابعاد جعبه این چند نکته را مد نظر قرار دهید؛

نکته اول: ابعاد اصلی جعبه (طول و عرض و ارتفاع)، باید مطابق با نقاطی باشند که در فرم ثبت سفارش برایتان مشخص کرده ایم.

نکته دوم: بهترین نقاط برای ابعاد زنی روی خطوط برش می باشند. برای مثال، برای بدست آوردن طول یک جعبه دارویی، بهتر است خط کش را روی درب جعبه قرار داده و اندازه بگیرید.

نکته سوم: بعد از ابعاد زنی، مطمئن شوید که حاصل جمع اضلاع تقریبا متناسب با تیغ به تیغ کلی جعبه باشد. این کار نوعی چک کردن است و باعث می شود که خطای اندازه گیری به صفر برسد.

3. تهیه ابعاد از روی محصول

 

نکته اول: اگر چند محصول در جعبه قرار می گیرند، بهتر است بجای ضرب تئوری تعداد محصول، آنها را بصورت فیزیکی در کنار هم قرار داده و ابعاد بزنید.

 

نکته دوم: برای اندازه گیری محصولات نا منتظم میتوانید یک مقوا یا کارتن را به صورت چهار ضلعی به دور آن قرار دهید و خط کش بزنید. در روش دوم، میتوانید ابعاد محصول را به کمک میز مبنا بدست بیاورید. برای این کار لبه ی محصول را با لبه میز هم راستا کنید و نقطه مقابل را به کمک یک کتاب یا گونیا بدست بیاورید.

 

4. آشنایی با انواع مقوا و کارتن

مقوا و کارتن  از پر کاربرد ترین اقلام برای بسته بندی محصولات می باشند که به زیر شاخه های متنوعی منشعب می شوند. ولی از آنجایی که  ما ضخامت ورق را تنها معیار طراحی جعبه می دانیم، این زیر شاخه ها را به تعداد معدودی خلاصه می کنیم.

برای تمامی مقواها با گرماژ کمتر از 400 گرم، فقط یک استاندارد را در نظر میگیریم. زیرا اختلاف ضخامت انواع مقوا با گرماژ مختلف، مشکلی در بسته شدن جعبه ایجاد نمی کند. برای ورقهای کارتنی، با توجه به فلوتهای موجود در بازار، آنها را به هفت دسته تقسیم می کنیم. در این تصویر می توانید تفاوت انواع ورق کارتنی را با توجه به ضخامت ملاحظه کنید.

5. نحوه ی ثبت سفارش

جستجوی جعبه و ثبت سفارش در باکس کات لاین بسیار آسان می باشد. در روش اول شما میتوانید از طریق منوی دسته بندی ها مستقیما به یک گروه از خانواده جعبه ها بروید و مدل مورد نظرخود را انتخاب کنید. در روش دوم شما میتوانید وارد صفحه محصولات شده و از طریق جستجوی پیشرفته، انتخابهای خود را محدود نمایید.

با کلیک روی جعبه ی مورد نظر وارد صفحه ی ثبت سفارش می شوید. در این صفحه چند گزینه اضافی دیگر برای جعبه وجود دارد که شما باید یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید. فراموش نکنید که تیک بالای عکس را حتما بزنید.  سپس نام کار و ابعاد را وارد نمایید و گزینه ی "ثبت درخواست" را بزنید. در مرحله بعد وارد صفحه سبد خرید شده و تیک مربوط به یکی از آدرس های خود را بزنید و گزینه "پرداخت و ثبت" را بزنید. کات لاین شما با توجه به صف انتظار سفارشات ثبت شده، طی 5 دقیقه الی 1 ساعت ، برایتان طراحی و ارسال خواهد شد.

 

6. آشنایی با قالبهای برش و متعلقات

قالبهای برش بصورت فلت (تخت) و روتاری ساخته می شوند. گاه متعلقاتی جهت پوشالگیری قسمتهای پرت ورق نیز همراه با قالب ساخته می شوند. در این شکل چند قالب برش با متعلقات قابل مشاهده است.

 

7. انواع دستگاه دایکات جعبه

 

شکل زیر برخی از دستگاه های دایکات جعبه را نشان می دهد.

 

 

 

8. انواع عملیات روی مقوا

9. آشنایی با انواع لبیل

 

صدفی ، BOPP  ،  PVC ، گلاسه ، متالایز  ،  IML  ،  TRANSPRANT